PROČ MÍT EKOLOGICKOU IMAGE A STRATEGII

PROTOŽE JE TO SPRÁVNÁ VĚC

Není pravidlem, že udělat správnou věc přináší výhody pro ty, kteří se pro tyto činy rozhodnou. Naštěstí to ale právě v tomto případě platí. Takže ať už vám opravdu záleží na zdraví naší planety nebo na zdraví vaší firmy, je spoustu důvodů, proč přejít k ekologickým řešením.


Výhody šetrného přístupu:

Zde je několik dalších důvodů:

  • Protože zvýšíte svůj podíl na trhu. Ekologičtí spotřebitelé tvoří obrovskou část trhu. Tento podíl se každým rokem rapidně navyšuje a stává se z něj mainstream.

  • Protože ekologická iniciativa je moderní a populární. Lidé jsou s potěšením vnímáni jako progresivní, ekologičtí, jako někdo, komu záleží na jeho okolí, kdo recykluje a používá hybridní dopravní prostředky…

  • Protože spotřebitelé stále častěji vyžadují “přidanou hodnotu” produktu, který zakoupí . Chtějí něco víc – nespokojí se už pouze s faktem, že při koupi ušetřili peníze, chtějí také vědět, že svým počinem prospívají okolí.

  • Protože firma, jejíž značka se ztotožňuje s filozofií trvale udržitelného rozvoje je vnímána jako progresivní a důvěryhodná. Společnost, která se snaží dělat něco prospěšného je vždy lepší než ta, která nikoliv.

  • Protože se můžete odlišit od ostatních.

  • Protože můžete motivovat své zaměstnance. Máte možnost nastavit pro svůj tým a sebe vyšší cíl.

  • Protože můžete přilákat pozornost investorů se stejnými společenskými a enviromentálními hodnotami, kteří spojují tyto jejich hodnoty s investičními aktivitami.

  • Protože pokud jste natolik kreativní, že dokážete přilákat pozornost médií i veřejnosti tím, jak prezentujete sami sebe. Pokud vaše společnost v současné době nerazí ekologickou strategii, ale ráda by, mějte prosím na paměti, že tento krok vyžaduje určité investice. Ty se ale mnohonásobně vrátí!

Pokud se ztotožňujete s tím, co říkáme a zajímalo by vás, jak systém zavést i ve vaší firmě, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat Nadšení do práce, kterou děláme nám nechybí a jsme rozhodnutí přinést do svého okolí pozitivní změny!